1. FISCHER Blog
 2. Novinky a zajímavosti
 3. Pláže a anticovid opatření

Dezinfekce a odstupy. Jak to vypadá na plážích?

Co se dozvíte?

  Když letos na pláž, tak jedině zodpovědně. Na plážích s ohledem na současnou situaci platí opatření, která mají zamezit případnému šíření koronaviru. Jak to na plážích funguje?
   

  Zdraví na prvním místě

  Zdraví je nejdůležitější, takže ochranná opatření proti koronaviru jsou i letos na plážích na první pohled jasně patrná. Lehátka jsou pečlivě dezinfikována po každém návštěvníkovi, slunečníky stejně jako lidé na osuškách mají mezi sebou značné rozestupy. U vstupu na pláže se nacházejí cedule s informacemi o otevírací době, zákazech (např. shlukováním přílišného počtu lidí) a doporučeních (častá dezinfekce rukou apod.).
   
  Málo lidí i slunečníků

  Méně lidí i slunečníků

  Kapacita pláží je v některých destinacích omezena, aby bylo možné zachovat bezpečné rozestupy. Vlivem nutnosti odstupů mezi jednotlivými slunečníky a lehátky je na plážích relativně méně prostoru a z toho důvodu mizí některé plochy na sport. Kvůli odstupům jsou také někde omezeny počty míst pro hosty v restauračních zařízeních na pláži.

  Jaká konkrétní opatření platí v nejoblíbenějších dovolenkových destinacích?

  Řecko

  Na řeckých plážích platí některá opatření jako např. dodržování minimálního odstupu mezi lehátky a slunečníky. Na soukromých plážích nesmí být pod jedním slunečníkem více než dvě lehátka (neplatí pro rodiny s malými dětmi). Vzdálenost mezi jednotlivými slunečníky musí být alespoň čtyři metry a na pláži nesmí být více než 120 lidí na 1 000 metrů čtverečních. Povinná je dezinfekce lehátek po každém návštěvníkovi a pravidelné čištění sociálních zařízení. Zakázáno je pití alkoholických nápojů a hraní kontaktních sportů, jako je plážový volejbal. V plážových barech s místem k sezení musí být mezi jednotlivými stoly min. vzdálenost 1,5 metru.
   

  Španělsko

  S koncem nouzového stavu se zaplnily pláže ve Španělsku.

   

  Kanárské ostrovy

  Také na Kanárských ostrovech platí některá opatření jako např. zákaz shlukování lidí ve větších skupinkách, nošení roušek (pokud není možné dodržet vzdálenost 1,5 m) a lehátka od sebe musí být umístěna právě v minimální vzdálenosti 1,5 m.

  Baleárské ostrovy

  Pláže na Baleárských ostrovech jsou otevřené každý den od 9 do 19 hodin. Platí na nich některá opatření jako např. zákaz shlukování lidí ve skupinách větších než 6 osob, povinnost nošení roušky (výjimkou je koupání v moři a pobyt na lehátku). Mezi lehátky musí být dodržovány rozestupy odpovídající prostoru 4 m2 pro 2 lehátka a 1 slunečník.
  Náš tip: Pokud plánujete dovolenou na Mallorce, bude se vám hodit vychytaná aplikace Platges de Mallorca (ke stažení pro iOS a Android), která obsahuje informace o obsazenosti všech mallorských pláží s plavčíkovou službou (aktualizované 5x denně) a stavu koupací vlajky.

  Egypt

  Na egyptských plážích musí být dodržován min. 2m odstup mezi lehátky (pokud nejde o osoby v rámci jedné rodiny či skupiny). Plážové vybavení je pravidelně dezinfikováno. Ručníky jsou klientům dodávány na pokoj. Některé rekreační aktivity na pláži a u bazénů jsou omezeny.

  Madeira

  Na madeirských plážích platí následující bezpečnostní pravidla:

  • povinnost dezinfikovat si při vstupu na pláž ruce (dezinfekční přípravky k dispozici),
  • sociální odstupy min. 1,5 m mezi osobami (pokud nepatří do jedné skupiny),
  • min. 3 m vzdálenost mezi slunečníky (max. 5 osob pod jedním slunečníkem),
  • zákaz sportovních aktivit dvou a více osob (kromě lekcí surfování, námořních aktivit a podobných sportů),
  • omezení kapacity plážových restaurací a teras s ohledem na dodržení sociálních odstupů a zvýšené požadavky na čištění prostor,
  • zákaz použití vnitřních sprch, šlapadel a skluzavek,
  • pravidelná dezinfekce venkovních sprch, lehátek a matrací.
  Foto
   
  Avatar
  1. 6. 2020
  Klara Vacek

  Líbí se vám náš článek?
  Sdílejte ho na sociálních sítích a buďte také inspirací pro ostatní!