1. FISCHER Blog
 2. Novinky a zajímavosti
 3. Tunisko se otevírá bez testu jen pro někoho

Znovu otevřené a bezpečné Tunisko: už to jde bez testu!

Co se dozvíte?

  První africká vlaštovka je tady! Tunisko se otevírá organizované turistice bez nutnosti podstoupit test na koronavirus při cestě tam i zpět do ČR. Tato africká kráska se úspěšně vypořádala s koronavirem a aktuálně se jedná o jednu z nejbezpečnějších destinací. Prozradíme vám, jak to v Tunisku nyní funguje, jaká opatření musí dodržovat hotely a jak se připravit na cestu.

  Prázdniny v Evropě jsou sice fajn, ale mnohé cestovatele láká spíš exotika. Aby ne, relaxace na plážích jako vystřižených z  katalogu, moře teplé jako kafe, nakupování v pouličních bazarech, výlety do pouště na velbloudech a all inclusive ochutnávky arabských specialit – to slibuje znovu otevřené Tunisko.

  Dovolená zatím pouze s cestovkou

  Dovolená zatím pouze s cestovkou

  Osvobození od povinného testování na koronavirus a karantény se týká pouze organizované turistiky – tedy zájezdů s cestovní kanceláří. Individuální cestovatelé mají zatím smůlu. Podle vyjádření Ministerstva zahraničních věcí ČR není možný individuální příjezd ani program.

  Žádná karanténa ani prohlídky. Stačí vyplnit formulář

  Jedinou podmínkou pro vstup do Tuniska v rámci organizované turistiky je aktuálně pouze vyplnění zdravotního formuláře a cestovního formuláře, které obdržíte na palubě letadla nebo po příletu (kromě klasického turistického registračního formuláře).

  Připravili jsme pro vás přehledný návod k vyplnění zdravotního formuláře a cestovního formuláře.

  Tak trochu jiná cesta do Tuniska

  Tak trochu jiná cesta do Tuniska

  Cesta do Tuniska letos vypadá trochu jinak, než jste zvyklí. S ohledem na ochranu zdraví cestujících byla přijata přísná hygienická opatření. Nemusíte se však obávat, opatření nejsou nijak zvlášť omezující.

  Na letištích platí zvýšené požadavky na důslednou dezinfekci všech prostor a povrchů a dezinfikují se také cestovní pasy a zavazadla. Jako cestující pocítíte opatření hlavně v povinnosti podstoupit měření teploty, dodržovat sociální odstupy a používat roušku. Podobně to funguje také na palubě letadel, kde dostanete na výběr z omezené nabídky palubního občerstvení (zvýšené požadavky na bezpečné balení potravin) a v případě palubních nákupů budete moci platit pouze kartou.

  Z letiště jedině s pracovníkem cestovky a s rouškou

  V Tunisku na vás na letišti budou čekat zaměstnanci CK vybavení rouškou, dezinfekčním roztokem a ubrousky, kteří vás odvezou do vašeho hotelu. Vydezinfikované autobusy a mikrobusy mohou jezdit obsazené pouze na 50 %, takže vás od ostatních cestujících budou dělit prázdná sedadla. Během nástupu, samotné cesty i výdeje zavazadel musíte dodržovat min. sociální odstup 1 metr. V každém vozidle je pro vás k dispozici dezinfekce. Po celou dobu jízdy musíte mít roušku stejně jako ostatní cestující, řidič a zaměstnanci CK. Průvodci jsou navíc vybaveni mikrofonem, aby byla zachována bezpečná vzdálenost.

  Jak to funguje v tuniských hotelech?

  Jak to funguje v tuniských hotelech?

  Letos si na hotelových plážích ani u bazénu rozhodně nebudete muset stěžovat na nedostatek lehátek. Hotely totiž mohou obsadit pouze 50 % své kapacity. Zároveň dělají všechno proto, aby ochránily zdraví svých hostů. Personál musí dodržovat přísné hygienické normy. Jak opatření pocítíte vy jako host?

  Měření teploty a dezinfekční zóna při příjezdu

  Při vstupu do hotelu vám bude pomocí infračerveného teploměru změřena teplota, která nesmí přesáhnout 38 °C. Budete moci využít připravených dezinfekčních prostředků na ruce, roušek i rukavic, a zatímco se budete ubytovávat (je upřednostňován online check-in), vaše zavazadla projdou tzv. „dezinfekční zónou.“

  Pokoje uklizené jako nikdy předtím

  Na cestě ke svému pokoji můžete i nadále využít výtah, ve kterém s vámi však současně může být jediná další osoba (pokud nejde o rodinu). Bude na vás čekat pečlivě uklizený, vydezinfikovaný a vyvětraný pokoj (uklízí se min. 3 hod. před příjezdem hosta).

  Během samotného pobytu pocítíte opatření zejména tak, že budete ve všech společných prostorách muset dodržovat sociální odstup 1 metr, uvidíte, jak personál systematicky (každých 30 min.) dezinfikuje společné prostory a plochy, kterých se hosté často dotýkají (zábradlí, područky, kliky dveří atd.) a nebudete se moci zúčastnit animačních programů a dalších aktivit, při nichž dochází ke shlukování lidí (diskotéky apod.). Ale nebojte se, o zábavu nepřijdete. Animační programy pro dospělé ve venkovních prostorách probíhají jako vždy.

  Hotelové restaurace bez front

  Nová opatření v hotelových restauracích, barech a kavárnách vám budou spíše příjemná než naopak. Rozhodně už se vám nestane, že byste si nemohli odsunout židli dostatečně daleko od stolu kvůli jinému strávníkovi sedícímu za vašimi zády. Kapacita restaurace je snížena na 50 %, stoly musí mít mezi sebou rozestupy min. 2,5 metru a navíc mohou být obsazeny max. 4 osobami. Nečekají vás ani dlouhé fronty u švédských stolů. Jídlo vám po výběru z jídelního lístku (nebo bufetu) naservíruje personál. Z hygienických důvodů se upřednostňuje používání nádobí a ubrousků na jedno použití (nebo se pravidelně dezinfikují). A nemusíte mít obavu zavítat ani do turistických restaurací – každému je při příchodu zkontrolována teplota, takže nikdo s nákazou by dovnitř neměl být vpuštěn.

  Do bazénu jedině po sprše a s odstupem

  Také na pláži a u bazénu budete mít kolem sebe větší prostor a tedy i pohodlí než dříve. Minimální vzdálenost mezi lehátky je 1 metr. Nebojte se ani přenosu nákazy v bazénech – voda je jednou za 2 hod. důsledně kontrolována a každá osoba v bazénu musí mít kolem sebe prostor 3 m2. Do vody navíc nesmí nikdo, kdo se necítí zcela zdráv a každý se musí před vstupem do bazénu namydlit a vysprchovat. U bazénu i na pláži jsou k dispozici dezinfekční prostředky. Z bezpečnostních důvodů nesmí bazén využívat těhotné ženy, osoby s dýchacími obtížemi, rakovinou, kardiaci, diabetici a lidé s vysokým tlakem.

  Aktivní dovolená má zelenou. Ale organizovaně

  Pokud patříte k těm, kteří si nedokáží dovolenou představit bez výletů a jiných aktivit, nemějte strach, že byste o ně byli ochuzeni. V rámci organizovaných výletů můžete poznávat krásy Tuniska jako obvykle. Pouze platí povinnost dodržovat sociální odstupy a na místech s velkou koncentrací lidí používat roušku. Ani o sportování během dovolené v Tunisku nepřijdete. Přestože jsou upřednostňovány venkovní sportovní aktivity, fungují i vnitřní sportoviště a dětská hřiště za podmínky dodržení sociálních odstupů.

  Nenechte si ujít první exotiku letošní sezóny

  Pro zdraví a bezpečí turistů dělají v Tunisku maximum. Není tedy důvod se ochudit o dovolenou. Buďte opatrní na své zdraví a dobře se na dovolenou připravte, neobávejte se však příliš. Co radíme udělat před dovolenou, abyste zůstali v bezpečí?

  1. Přečtěte si náš článek, jak se připravit na první cestu po koronaviru.
  2. Sjednejte si kvalitní cestovní pojištění proti COVID-19.
  Náš tip:

  Do Tuniska vám doporučujeme cestovní pojištění od ERV Evropské pojišťovny FISCHER Evropa a dále připojištění EXTRA Evropa, které pokrývá léčebné výlohy spojené s léčbou onemocnění COVID-19 i případné zrušení zájezdu a náklady na náhradní ubytování a náhradní cestu.

  Avatar
  4. 8. 2020
  Klára Vacek

  Líbí se vám náš článek?
  Sdílejte ho na sociálních sítích a buďte také inspirací pro ostatní!