1. FISCHER Blog
 2. Tipy a inspirace
 3. Novinka! Naše destinace roku 2021

FISCHER novinky! Naše destinace roku 2021

Co se dozvíte?

  V roce 2020 nám nezbývalo než doufat a těšit se, až bude cestování opět dostupné jako dřív. Věříme, že rok 2021 bude lepší a jsme natěšení na všechny cestovatelské novinky a tipy, které nám přinese. Jestli se už také nemůžete dočkat, až zavřete kufr, nasadíte na hlavu klobouk, vystoupáte po schůdcích na palubu letadla a vznesete se nad ranvej vstříc novým cestovatelským zážitkům, podívejte se, které země jsme pro vás vybrali jako nové destinace roku 2021. Jedno mají společné – davy turistů tady nečekejte!

  Maroko

  img 1 - Maroko
  Představujeme vám jedničku mezi našimi novými destinacemi roku 2021 – Maroko. Africké království krásných pláží, fascinující přírody, bohaté historie a lahodných vůní a chutí s úrovní a bezpečím Evropy si zaslouží pozornost všech dovolenkářů. Oblíbené marocké letovisko Saidia je navíc z ČR dostupné už za něco málo přes 3 hodiny přímým letem.

  Proč jsme pro vás vybrali právě Maroko?

  • Krásné dlouhé písečné pláže při pobřeží Středozemního moře i Atlantiku
  • Nádherné památky a královská města plná historie
  • Neopakovatelná atmosféra zdejších trhů hrajících všemi barvami
  • Výtečná marocká kuchyně s vůní koření a pohostinnost Maročanů
  • Rozmanitá příroda plná kontrastů od nekonečné Sahary přes pohoří Vysoký Atlas až po mořské pobřeží
  • Luxusní hotely s perfektním servisem a all inclusive
  • Cenově i časově dostupná exotika už za pár hodin přímého letu
  Náš tip: Dopřejte si dovolenou plnou luxusu v pětihvězdičkovém hotelu Oasis Blue Pearl & Atlantico Saidia Palace umístěném v nádherné zátoce v letovisku Saidia. Můžete se těšit na soukromou pláž se zlatavým pískem, 3 bazény, 2 tenisové kurty, SPA centrum, fitness, all inclusive a skvělá golfová hřiště na dosah ruky.

  Co si v Maroku nesmíte nechat ujít?

  Jet do Maroka a nevidět Marrákeš? To by byla velká škoda! Nejnavštěvovanější město v Maroku, které je z jedné strany obklopeno pouští a z druhé strany zasněženými vrcholky Vysokého Atlasu, láká zejména náměstím Djemaa el-Fna, které je srdcem celé mediny. Také hlavní marocké město Rabat má své kouzlo – turistickým lákadlem je zejména slavná Hassanova věž a impozantní hradby. Trojici nejvýznamnějších marockých měst uzavírá to největší – Casablanca s obří mešitou Hassana II., do níž se mohou podívat i nemuslimové.
   
  Město Šafšawán
  Minaret mešity Kutubía v Marrákeši

  Albánie

  Albánie

  Naší první novinkou roku je Albánie. Země, kde se snoubí orientální kultura s Evropou, si právem zaslouží pozornost cestovatelů. Ať už vás láká nedotčená příroda, relaxace na krásných plážích nebo návštěvy starobylých měst, v Albánii to najdete všechno. A navíc bez davů turistů jako v jiných přímořských destinacích Evropy.

  7 důvodů, proč se vám v Albánii bude líbit

  • Doposud turisty nezkažená, autentická a bezpečná země
  • Nízké ceny
  • Písečné pláže s pozvolným vstupem do moře vhodné i pro rodiny s malými dětmi
  • Moře ideální ke koupání s blahodárnými účinky na léčbu kožních nemocí (lupénka, astma aj.)
  • Usměvaví obyvatelé, kteří jsou k turistům velmi pohostinní
  • Krásná divoká příroda
  • Možnost zajímavých výletů

  Kam v Albánii?

  Za koupáním a sluněním na pláži vyrazte do dovolenkářského Durrës, kde najdete nejkrásnější pláže. Kousek od Durrës leží hlavní město Tirana, které je ideální na výlet, protože se zde střetávají různé civilizace a historické styly. Zajímavostí albánské metropole je lanovka české výroby, která vás vyveze na horu Dajti. Za drsnou krásou albánských hor si udělejte výlet do národních parků Valbona či Theth a za historií do Beratu – města tisíců oken nebo do starobylého horského Krujë, kde poznáte život za „Osmanů“. Fajn výlet slibuje i Ochridské jezero – modrá perla Balkánu se zajímavými památkami.

  Město Berat
  Albánské hory

  Černá Hora

  Další trefou do „černého“ mezi našimi novými destinacemi roku 2021 je severní sousedka Albánie – Černá Hora. Ani tady ještě nejsou pláže tak přelidněné a ceny tak vysoké jako v ostatních přímořských zemích Evropy, přestože je Černá Hora jen o něco málo větší než třeba Středočeský kraj. S dovolenou si ale pospěšte, protože obliba Černé Hory stále stoupá.

  Co je malé, to je hezké a v případě Černé Hory to díky její rozmanitosti platí dvojnásob.

  5 věcí, pro které si Černou Horu zamilujete

  • Jedno z nejkrásnějších pobřeží Evropy, které se pyšní ikonickým zálivem Boka Kotorská a jednou z nejdelších evropských pláží Velika Plaža
  • Přírodní zázraky jako např. světově unikátní řeka Bojana tekoucí současně nahoru i dolů, nejhlubší evropský kaňon řeky Tara a hory hrající všemi barvami
  • Mnoho malebných městeček vhodných na výlet – Kotor, Budva, Ulcinj, Cetinje
  • Tradiční balkánská kuchyně s vyhlášenými specialitami jako např. domácím pršutem, horalským sýrem a černohorským kaprem
  • Zelené olivové háje (domácí olivový olej je oblíbeným suvenýrem)

  Co podniknout v Černé Hoře?

  Během pobytu si můžete do sytosti dopřávat letních radovánek na plážích nejoblíbenějších letovisek Budva, Sutomore, Ulcinjská riviéra, nasávat pohádkovou atmosféru tradičních rybářských přístavů a historických městeček, obdivovat krásy panenské přírody jako třeba Skadarského jezera, Durmitorských hor nebo národního parku Biogradska Gora či si udělat fotku s panoramatem pohlednicového zálivu Boka Kotorská.

  Náš tip:

  Doporučujeme ubytování v Azul Beach Resort s velkým komplexem bazénů a programem ultra all inclusive. Hotel je ideální pro rodiny s dětmi i zamilované páry a svojí úrovní splní představy i těch nejnáročnějších klientů.

  Boka Kotorská
  Ostrov sv. Jiří

  Nejlepší černohorské hotely pro rodiny s dětmi

  Kde se nejvíc líbí zamilovaným párům?

  Černohorské hotely pro náročné klienty

  Avatar
  17. 2. 2021
  Klára Vacek

  Líbí se vám náš článek?
  Sdílejte ho na sociálních sítích a buďte také inspirací pro ostatní!