1. FISCHER Blog
 2. Tipy na dovolenou
 3. Novinka! Naše destinace roku 2024

Nové destinace FISCHER! Kam na dovolenou v roce 2024?

Co se dozvíte?

  Také se už nemůžete dočkat až zavřete kufr, nasadíte na hlavu klobouk, vystoupáte po schůdcích na palubu letadla a vznesete se nad ranvej vstříc letní dovolené? Podívejte se, které země jsme pro vás vybrali jako nové destinace tohoto roku a inspirujte se, kam se vydat na dovolenou v roce 2024. Jedno mají společné – rozmanitost na každém kroku!

  Vietnamský ostrov Phu Quoc

  Vietnamský ostrov Phu Quoc

  Odhalujeme naši první novinku pro rok 2024: tropický ráj Phu Quoc, největší ostrov Vietnamu. Leží na úplném jihu země, říká se mu také „Perlový ostrov“ a významnou část jeho plochy pokrývá biosférická rezervace – tak krásná příroda tady je. Její součást tvoří desítky nádherných pláží s hebkým, bílým pískem a tyrkysovým mořem, ve kterém je radost se potápět či šnorchlovat. Když k tomu připočtete vyhlášenou kuchyni, autentické trhy a spoustu atrakcí, je jasné, že Phu Quoc je místo pro dovolenou jako stvořené!

  Náš tip: Dopřejte si komfortní let nejmodernějším Airbusem A350-900 bez mezipřistání. Široká sedadla, panoramatická okna, velké úložné prostory, méně hluku, více jídla, Wi-fi, multimédia… létáme do Vietnamu, Dominikánské republiky a na Kubu!

  Co nejlepšího prožijete na Phu Quoc?

   
  Ostrov Phu Quoc, Vietnam
  Lanovka na ostrově Phu Quoc

  Cayo Santa María na Kubě

  Cayo Santa María na Kubě

  I druhá cestovatelská novinka roku 2024 voní pořádnou dávkou exotiky, ale také doutníky, rumem a žhavou salsou. To už vám musí být jasné, že se jedná o destinaci z „Ostrova svobody“ Kuby. Ano, správně, je to Cayo Santa María v souostroví Jardines del Rey na severním pobřeží. Stejně jako jinde na největším karibském ostrově vás tady nadchnou bělostné pláže, koloniální architektura a americké koráby silnic z 50. let. A samozřejmě také usměvaví domorodci, kteří v sobě nezapřou jižanský temperament. Užijte si ho během dovolené na Cayo Santa María aspoň jeden týden!

  Náš tip: Dopřejte si komfortní let nejmodernějším Airbusem A350-900 bez mezipřistání. Široká sedadla, panoramatická okna, velké úložné prostory, méně hluku, více jídla, Wi-fi, multimédia… létáme na Kubu, do Vietnamu a Dominikánské republiky!

  Jaká jsou lákadla Cayo Santa María a okolí?

   
  Cayo Santa María na Kubě
  Pobřeží na Cayo Santa María

  Řecký ostrov Limnos

  Řecký ostrov Limnos

  Rovná se vaše vysněná dovolená nádherným plážím, slunečnému středomořskému podnebí a aktivnímu poznávání místa pobytu? Masová turistika však není nic pro vás? V takovém případě si vyberte zájezd na Limnos, osmý největší ostrov Řecka. Nevelký kus pevniny v Egejském moři doslova sálá klidem, pohodou a romantikou. Ostrov boha ohně a vulkánů Héfaista se pyšní divokou sopečnou krajinou, tradičními vískami, lahodnou kuchyní a vínem, čistou vodou a řadou dokladů dlouhé historie. Pro odpočinek nejen v létě 2024 skvělá lokalita!

  Co musíte vidět na Limnosu?

   
  Kostelík na ostrově Limnos
  Vulkanická krajina řeckého ostrova Limnos

  Aténská riviéra a ostrov Evia, Řecko

  Aténská riviéra a ostrov Evia, Řecko

  Je až s podivem, kolik nových destinací ještě lze objevit v takovém proslulém turistickém eldorádu, za jaký se považuje Řecko. V roce 2024 se proto kromě Limnosu můžete podívat také do některého z letovisek Aténské riviéry nebo ostrova Evia. Všechna je kromě líbezných pláží, olivových hájů a často divoké přírody spojuje blízkost k řecké metropoli Aténám. Pokud holdujete starověké historii, jsou letos Evia s Aténskou riviérou přesně to pravé pro vás!

  Které poklady Evie a Aténské riviéry doporučujeme?

  • Pamětihodnosti slavného města Théby
  • Panorama Saronského zálivu z mysu Sounion
  • Místo legendární bitvy (490 př. n. l.) Marathon
  • Zábavní parky v okolí Atén (Aquapolis, Allou!Fun atd.)
  • Takřka nekonečné množství památek v hlavním městě Aténách
   
  Aténská riviéra v Řecku
  Řecký ostrov Evia

  Španělská Costa Dorada

  Španělská Costa Dorada

  Hledáte dovolenou v Evropě, ale toužíte po plážích s jemným pískem? Vaše přání vám splní naše nová destinace – Costa Dorada. Perla katalánského pobřeží ve Španělsku je díky své rozmanitosti skvělým cílem pro rodiny s dětmi, věčné romantiky i milovníky nočního života. K výletům inspiruje historicky významné město Tarragona, Gaudího rodiště Reus i kosmopolitní Barcelona, která je vzdálená pouhých 110 km.

  Co nabízí Costa Dorada?

  • Živá letoviska s množstvím obchůdků i klidná místa pro rodiny s dětmi
  • Zábavní park PortAventura s největší horskou dráhou v Evropě
  • Příjemné středozemní klima se stálým slunným počasím
  • Cisterciácký klášter Poblet (UNESCO) a další památky
  • Vodní parky Aqualeon a Aquopolis
   
  Zábavní park PortAventura na Costa Dorada
  Tarragona, Costa Dorada

  Španělská Costa Brava

  Španělská Costa Brava

  Do Španělska vás letos za novou destinací pro rok 2024 zveme ještě jednou. Tentokráte do oblasti Costa Brava, nádherného pásu pobřeží severně od Barcelony směrem k hranici s Francií. Dlouhé písečné pláže u Středozemního moře, zelená horská krajina ve vnitrozemí a blankytná obloha? Perfektní dovolenou si tady užijí všechny věkové kategorie, na které čeká výtečná infrastruktura, letoviska kypící životem a spousta možností zábavy.

  Jak si co nejlépe užít Costu Bravu?

  • Během výletů na zajímavá místa (hrad v Tossa de Mar, klášter Montserrat)
  • Na širokých písečných plážích, kde si snadno najdete volné místo
  • V akvaparcích jako Water World, Aquadiver či Illa Fantasia
  • V oblíbeném delfináriu Marineland Catalunya

   
  Pláže na španělském pobřeží Costa Brava
  Costa Brava, Španělsko

  Italský region Apulie


   
  Italský region Apulie

  Proč se vydat na dovolenou do Apulie, která je naším posledním nováčkem roku 2024? Je to tak trochu jiná Itálie, umístěná v jejím jihovýchodním cípu, daleko od všech vyhlášených turistických destinací, přesto překrásná, neopakovatelná, magická. I tady najdete úžasnou přírodu, bohaté historické dědictví, města s typickou jižanskou atmosférou a vynikající gastronomii. Samostatnou kapitolu tvoří pláže, kterých se na mimořádně dlouhém pobřeží u dvojice moří – Jaderského a Jónského – ukrývá bezpočet. Tak hurá do Apulie, nové destinace léta 2024!

  Co stojí za to v Apulii?

  Krajina v Apulii
  Pobřeží italské Apulie

  Nováčci roku 2023

  A které země byly našimi novinkami v roce 2023? I tyto destinace doporučujeme jako tipy na dovolenou v roce 2024.

  Al Hoceima v Maroku

  Al Hoceima v Maroku

  O středisku Al Hoceima v Maroku jste nejspíš ještě neslyšeli. O důvod víc vás s ním seznámit. Užijete si exotickou atmosféru, jež láká na originální zážitky, ale nabízí také skvělé služby evropské úrovně u Středozemního moře.

  Proč na dovolenou do Al Hoceima?

  • Středisko ideální pro rodinnou dovolenou v zajímavé zemi mnoha barev, vůní, chutí a zvyků
  • 16 km dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře
  • Krátký let – pouze 3 hodiny a 40 minut
  • Národní park s nádhernou přímořskou krajinou, berberskými osadami, zajímavými rostlinami a živočichy

  Španělská Costa de la Luz

  Španělská Costa de la Luz

  Cestu za sluncem a na pláže ve stylu exotického Karibiku nabízí španělské pobřeží Costa de la Luz. Letoviska na Costa de la Luz jsou postavena v souladu s přírodou a relaxovat v nich je tak snadné.  

  Proč říct „ano“ Costa de la Luz?

   
  Punta Umbria, Costa de la luz
  Donana, Costa de la luz

  Turecké Sarigerme

  Turecké Sarigerme

  Čarokrásné Sarigerme na Egejské riviéře se vyznačuje panenskou přírodou, zalesněnými horami, krásnými písečnými plážemi a poklidnou atmosférou. Z ČR se sem dostanete přímým letem za něco málo přes 3 hodiny letu.

  Proč jsme pro vás vybrali právě Sarigerme?

  • Zelená panenská oblast na pobřeží Egejského moře plná hor a borovicových lesů
  • Místo nezasažené masovým turismem
  • Krásné široké pláže s pozvolným vstupem do moře
  • Téměř výlučně západoevropská klientela
  • Kvalitní hotelové komplexy ideální pro rodiny s dětmi i páry
  • Bohaté možnosti výletů
   
  Baba Adasi, Sarigerme
  Pláž, Sarigerme

  Jordánsko

  Láká vás prožít dovolenou tam, kde jen tak někdo ještě nebyl? Právě pro vás jsme zařadili mezi naše nové destinace fascinující Jordánsko. Dobře dostupná kráska Blízkého východu nejenže se pyšní přímo úchvatnými historickými místy a památkami, ale nabízí i skvělé koupání v Rudém moři a možnost výletu k Mrtvému moři.

  Co je na Jordánsku to nejlepší?

  • Netradiční destinace dovolené vhodná k relaxaci u moře i poznávání
  • Krásné písčité pláže a dokonale čisté moře, ideální potápění a šnorchlování v Rudém moři i další vodní sporty
  • Fantastická místa vybízející k výletům jako rudá poušť Wádí Rum, římské amfiteátry, křižácké hrady, křesťanské mozaiky a hlavně proslulé skalní město Petra
  • Tradice pohostinnosti k cizincům

   
  Akabský záliv, Jordánsko
  Petra, Jordánsko

  Nováčci roku 2022

  Portugalské Algarve

  Portugalské Algarve

  Čarokrásné Algarve, nejjižnější region Portugalska, leží na březích Atlantiku. Je rájem zlatých pláží, romantických zátok, tyčících se útesů a mořských jeskyní, který je z ČR vzdálený pouze 3 hodiny a 40 minut přímým letem.

  Proč právě Portugalsko?

  Řecký ostrov Thassos

  Řecký ostrov Thassos

  Thassos je jeden z nejzelenějších a nejpoklidnějších řeckých ostrovů. Krásné písečné pláže, zalesněné hornaté vnitrozemí, tradiční vesničky a historické památky si můžete užít už za něco málo přes 2 hodiny letu.

  7 důvodů, pro které si Thassos zamilujete

  Černá Hora

  Černá Hora

  Ani v Černé Hoře ještě nejsou pláže tak přelidněné a ceny tak vysoké jako v ostatních přímořských zemích Evropy, přestože je Černá Hora jen o něco málo větší než třeba Středočeský kraj. S dovolenou si ale pospěšte, protože obliba Černé Hory stále stoupá.

  4 věci, pro které si Černou Horu zamilujete

  klara.vacek
  30. 1. 2024

  Líbí se vám náš článek?
  Sdílejte ho na sociálních sítích a buďte také inspirací pro ostatní!